Jdi na obsah Jdi na menu
 


Američtí rockeři Korn, kteří stáli u zrodu nu-metalu

ČLENOVÉ:

Jméno: Brian Welch
Narozen: 19. června 1970, Torrance (Kalifornie)
Funkce: Kytara
Přezdívka: Head. Když se jej ptali, odkud se vzala jeho přezdívka, odpověděl: "Mám obrovskou hlavu, přines jakoukoli čepici a uvidíš, že mi nesedí."
Stav: Ženatý
Brian a Munky chodili do stejné školy. Brian Munkymu tenkrát zahrál několik písniček. Jsou přátelé už od střední školy, tenkrát spolu soutěžili, kdo toho umí zahrát více. Brian často chodil k Munkymu domů a poslouchal, co Munky hraje. Byl velmi rád, když se Munky naučil něco nového. Později se Munky přidal ke skupině LAPD, zatímco Brian mohl maximálně pít jejich pivo. Když LAPD jeli na turné, zjistili, že potřebují dalšího kytaristu, tak s nimi jel i Brian. Brian a Munky spolu hráli minimálně dvě třetiny života.

Jméno: James Shaffer
Narozen: 6. června 1970, Rosedale (Kalifornie)
Funkce: Kytara
Přezdívka: Munky. Získal ji díky svým nohám. "Moje nohy. Když je natáhnu, tak každý řekne, že vypadají jako opičí nohy."
Stav: Ženatý
Munky začal hrát na kytaru po nehodě s tříkolkou, která mu uřízla poslední špičku ukazováčku na levé ruce. Jednou v noci chtěl jít na zábavu, proto se vyplížil z domu. Když tlačil své kolo, spadl řetěz. Chytil ho rukou, aby neudělal hluk, ale řetěz chytil jeho prst a uříznul špičku. Doktor mu poradil, aby začal hrát na nějaký hudební nástroj, nejlépe kytaru, aby si svůj prst procvičil.
Než se Munky zapojil do KoRn, hrál ve skupině LAPD s Head, Davidem a Fieldy. "Brian (Head) řekl: 'Znám ho ze střední školy.' Tak mi zavolali a zeptali se: 'Chceš s námi hrát v kapele ?' nebylo to proto, že jsem uměl hrát, ale proto, že jsem měl dlouhé vlasy," říká Munky, "posadil jsem se, Brian mi ukázal songy, a tak jsme začali hrát společně."
Na pódiu více než často nosí staré monterky. "Na pódiu jsem chtěl nosit něco na vyhození, něco starého, špinavého, protože když jsem tam nahoře tak se cítím … dost blbě," tvrdí Munky, "Opravdu to tak je, je to ta hnusná osoba ve mně, kterou já nemám rád, a celkově všechny věci, které na sobě nenávidím, to je ten, kdo je tam nahoře." Nyní nosí krásně čisté, bílé s černými X na hrudníku.

Jméno: Reginald Arvizu
Narozen: 2. listopadu 1969
Funkce: Basskytara
Přezdívka: Fieldy. "Když jsem byl malý, měl jsem takové tvářičky. Tak mě nazvali 'Gopher', z toho vzniklo 'Garf', později mi říkali 'Garfield' Nakonec jen 'Fieldy'. Na albu je jeho jméno Fieldy Snuts.
Stav: Ženatý
"Zvuk mé basy zní spíše jako bubny. Často si lidé myslí, že to, co slyší jsou bicí, ale jsou na omylu, je to moje basa. Například Les Claypool (skupina Primus) si poslechl B.B.K. a řekl: to je dobrý dvojitý kopák, ale ve skutečnosti jsem to byl já. V komerční části KORN dělám všechny návrhy triček, zboží, jako čepice a nálepky. Vše, co si můžete koupit. Myslím, že by to mohl dělat kdokoliv, ale každý je příliš líný to dělat. Nyní většinou přijdu s hromadou návrhů a ukážu je celé skupině, buď s tím souhlasí nebo ne. Jediná věc, která je pro mě inspirující je hip-hop - všechen hip-hop ze západního pobřeží. Ne, že bych upřednostňoval západní pobřeží nebo východní, ale je tak mi to připadá."

Jméno: David Silveria
Narozen: 21. září 1972, Bakersfield (Kalifornie)
Funkce: bicí
Přezdívka: žádná
Stav: Ženatý
Vyrostl v Bakersfieldu, kde se naučil hrát na bubny, když mu bylo 9. "Rozhodl jsem se tak, protože to bylo nutné. Tam, kde jsme žili se nedalo nic jiného dělat." James, Brian a Fieldy hledali bubeníka pro svou skupinu. Fieldy říká: "Dostal jsem zprávu na svůj záznamník od toho spratka. …'ahoj, potřebujete bubeníka ?' Tak jsme mu zavolali, poslechli a… byl zasraně dobrej."
David se oženil se Shannon Bellino v dubnu 1997 a nechal si vytetovat její jméno na záda. Kromě zmíněného tetování, má další tři: kešírskou kočku, chlapce, který vyplazuje jazyk probodnutý paličkou (na bubny) a logo KoRn. Je popisován jako stydlivý člen skupiny.
David má velmi výnosnou vedlejší práci jako manekýn. Doposud už dokončil kolekci pro skatepunkovou oděvní firmu 26 Red. Projevil se jako hit. Největší rival 26 Red, Grind s ním dokonce podepsal smlouvu na reklamy pro ně.

Jméno: Jonathan Houseman Davis
Narozen: 18. ledna 1971, Bakersfield (Kalifornie)
Funkce: Zpěv, Dudy
Přezdívka: HIV
Jonathan vyrostl v Bakersfieldu. Jeho bratr o tomto městě řekl: "Nedá se tam nic dělat, kromě pití, drog a sexu." V 16 přijal práci na pitevně v Kern County jako pomocník. Chodil tam, aby mohl maturovat na škole v San Franciscu, obor patologie. Jeho praxe se promítla do celého jeho života. V tomto věku viděl spoustu ošklivých úmrtí. Oběti autonehod, sebevražd a sexuálního zneužívání viděl denně v práci. "Potkával" zde také lidi se kterými ještě den předtím mluvil. Nočních můry, ho dodnes stresují. O svých zážitcích vypráví ve svých písních.
Přezdívku "HIV" získal z pojmu "faget" (buzerant), kterým byl nazýván na střední škole. Jonathan byl jiný než jeho přátelé, protože nosil jiné oblečení, jeho idol byl tenkrát popvá hvězda Duran Duran. Jonathan nemá AIDS nebo HIV virus. Jako vzpomínku si Jonathan nechal vytetovat "HIV" na levou ruku. "To tetování asi zachránilo můj život. Když se dostanete do situace, kdy Vás přepadne vášeň a chtíč… podíval jsem se na to tetování a vzpomněl si, že ten virus je všude a nikdy nevíte, kdo jej má," vysvětluje Jonathan.
Na pravé ruce má tetování šíleného biskupa, který trhá jeho kůži. "Biskup je symbolem ohavností, které víra vyvolává. Trhá moji kůži, aby odkryl Krista. Je to symbol náboženství, tak úplatného. Osobně nevěřím v žádné takové blbosti. Opravdu si myslíte, že všechny ty peníze jdou na charitativní účely ?"
"Dříve, než jsem se přidal ke KoRn jsem chtěl být Ježíšem Kristem, abych se mohl podívat na jeho prdel," říká Jonathan o muzikálu Jesus Christ Superstar. "Pro mě to byl kretén, ale stále mě to přivádělo k pláči, když jsem viděl, jak ho oběsili."
Jonathan se přidal ke kapele Sex Art, jako hlavní zpěvák. Byla to právě tato skupina, ve které jej Munky a Head spatřili v místním klubu. Dotázali se jej, zda nechce zkusit jejich skupinu, kterou později nazvali LAPD. Jonathan souhlasil. "Nechtěl jsem, ale psychiatrička mi řekla, že bych byl hloupý to nezkusit. A tak vznikl KoRn."

Pár obrázků...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář